بعد از این که توی گرندپری اسپانیا ردبول با مشکل DRS مواجه شده بود و مکس عملا" نمیتونست DRS خودش رو باز بکنه و مجبور بود بره روی کرب ها تا با لرزشی که کرب ها ایجاد میکنه DRS خودش رو باز بکنه، با وجود اقداماتی که صورت گرفته روی باله عقب مکس باز هم به نظر میرسه که ردبول هنوز در این مورد مطمعن نیست.

چیف مکانیک ردبول، آقای مونقال در مورد این موضوع توضیح دادند:

اگه واقع گرایانه به قضیه نگاه کنیم، سیستم کاهش درگ ما یا همون DRS، خرابی از خودشه، حالا ما درس های درد ناکی ازش گرفتیم.

مشخصا بعد از این که روش کار کردیم یکم بهتر شده و این برای هممون کاملا" مشهود هست، بچه ها برای جمع آوری اطلاعات اونمی توی همچین زمان کمی، کار فوق العاده ای انجام دادند، چالش ما اینه که توی هر مسابقه با مسابقه بعدی این موضوع متغییر هست و من خیلی مطمعنم نسبت به این موضوع و از اتفاقات اسپانیا کلی درس گرفتیم.

کاری که ما کردیم به گونه ای بود که باید بهمون ی مدال نقره میدادن که بزاریم روی چون هامون و باهاش پوز بدیم.

 

با همه این وجود که به نظر میرسید که مشکل DRS توی مناکو حل شده باشه، ولی خوب مناکو اصلا" مستقمی نداره که فشار هوای قابل توجهی رو روی باله عقب بوجود بیاره و سرعتی که باز میشه هم خیلی کمه، توی جایی مثل باکو که یک مسیر 2.2 کیلومتری مستقیمی این پیست که با سرعت 340 کیلومتر طی میشه بهترین جایی هست که میشه سیستم DRS رو تست کرد.

مناکو خودش یکسری مشکلات جیدیدی رو برای ما بوجود میاره، سرعت شما در لحظه که میخواید DRS رو  توی مناکو باز بکنید دست کم 160 کیلومتر برساعت هست ولی توی باکو شرایط وحشتناکتره، شما با سرعت 300 کیلومتر برساعت میتونید DRS خودتون رو باز بکنید، پس همه چی به فشار روی بال بستگی داره، سیستم DRS باید در برابر فشار هوایی که مخالفش رفتار میکنه عمل بکنه و باله عقب رو باز بکنه.

به نظرم احمقانس که بخوایم همینجا که هستیم ولش کنیم، میدونیم که کجارو اشتباه کردیم، حالا هم مشکل رو در کمال آرامش رفعش کردیم، حالا به نظر همه چیز داره کار منظم کار میکنه.

No thoughts on “ردبول: باکو بهترین جا برای این که ببینیم DRS درست شده هست!”

ما را دنبال کنید

حتما بخوانیم

  • هفته

  • ماه

  • همه