مکس ورشتپن راننده تیم فرمول یک ردبول  درست توی دور های آخر اونقدر به لکلرک که راننده تیم فراری هست فشار آورد که تونست توی دور 48 ام کاملا" از چارلز لکلرک جلو بزنه اونم درست دو دور مونده به انتها مسابقه.

بار ها و بار ها رده بین مکس و چارلز جا به جا شد و فراری ها توی سکتور اول برتر بودند و ردبول ها توی سکتور دوم و سوم.

چکو پرز راننده بدشانسی هست و درست زمانی که وارد پیت لین شد دور بعد سیفتی کار بیرون اومد و عملا" مسابقه چکو خراب شد تا رده خودش رو به راننده های پشت سر خودش بده و توی جایگاه چهارم مسابقه رو تموم بکنه.

کارلوس ساینز موفق شد خودش رو توی رده سوم حفظ بکنه و روی سکو بره و مسابقه بدی نداشت ولی توقع از این راننده اسپانیایی تیم فراری بیشتره.

یک گپ بزرگ بین دو تیم اول و باقیه تیم ها وجود داره و ردبول و فراری حسابی رقابت رو آتیشی کردند و قراره تا حسابی توی گرندپری های دیگه هم این کار رو ادامه بدند.

مسابقه لویس هم در رده 10 تموم شد. 

رقابت در میان جدول هم بسیار جذاب بود و جابه جایی های زیادی رو از راننده ها داشتیم، رقابت درون تیمی استپان آکون و فرناندو آلونس که هر دو راننده تیم آلپین هستند هم بسیار جذاب بود.

لویس با لاستیک های کهنه خودش خیلی خوب دور میزد و تونست کلی رده بدست بیاره که بیشترش رو مدیون سیفتی کار اول مسابقه بود، چون نیکولاس لطیفی توی پیچ آخر به دیوار پیست برخورد کرد و از مسابقه خارج شد و استراتژی مرسدس بر این بود تا توی پیست بمونند، ولی همین موضوع باعث شد تا زمانی که لویس قصد داشت پیت انجام بده ورودی پیت توسط فرناندو آلونسو بسته بشه و جلوی پیت کردن همیلتون رو بگیره، لویس نهایتا در رده 10 کار خودش رو تموم کرد.

خرابی ها توی این مسابقه زیاد بودند، والتری بوتاس، دنیل ریکاردو، یوکی سنودا و فرناندو آلونسو از جریان مسابقه خارج شدند و توی این جمع یوکی سنودا اولین ماشین بود که توی تمرینات قبل از مسابقه از دور خارج شد.

تصادف هم کم نداشتیم، نیکولاس لطیفی که به دیواره پیچ آخر خورد، و الکس آلبون که توی پیچ اول رفت تو شیکم لنس استرول.

No thoughts on “مکس برنده قاطع گرندپری عربستان شد”

ما را دنبال کنید

حتما بخوانیم

  • هفته

  • ماه

  • همه