تیم فرمول یک ردبول در مورد سایدپاد های خودروی فرمول یک w13 مرسدس هیچ نگرانی از بابت غیر قانونی بودن طراحیشون نداره، فقط طرحشون بحث برانگیز است.

این در حالی هست که مدیر تیم فرمول یک ردبول یعنی کریستین هورنر به خبرگذاری آتو موتور گفته بود که شک داره طرح مرسدس قانونی باشه و با مفهموم و کانسپت قوانین سازگار نیست.

و حالا هورنر گفته که ما طراحی مرسدس رو برسی کردیم و متوجه شدیم که کاملا" قانونی هستند.

مرسدس با یک طرح به شدت افراطی برگشتند، این یک تفسیر متفاوتی بود، ولی در جواب این سوال که آیا قانونی هست یا نه باید بگم که بله کاملا".

کریستین هورنر در مورد این که چرا نظرش عوض شده ازش سوال کردند که کلا" صحبت هاشو تکذیب کرد:

همون طوری که میدونید این کامنت یا نظر اصلا" وجود نداشت، به نظرم ماشین کاملا" هوشمندانه هست، این یک راهکار بسیار جالبی بود، تا اونجا که به ما مربوط میشه مرسدس کاملا" سازگار با قوانینه، این فقط یک تفسیر و راهکار متفاوتی بود که اونا انجامش دادن.

واقعا" چیزی وجود نداره که بخواد قوانین رو نقض بکنه، یا سازگار هست و یا نیست.

البته این از سمت ما نیست بلکه فیا به تمامی طراحی ها نظارت داره و قطعا" طرح مرسدس اولین طرحی بوده که برسیش کردند، پس این یک کانسپت جالبی بود، خیلی رادیکال یا افراطیه، حالا این که آیا همچین چیزی سریع هست یا نه دیگه این موضوع رو زمان مشخص میکنه، ولی از این بابات که ایا منطبق با قوانین هست یا نه رو دیگه وظیفه فیا هست که موضوع رو برسی بکنه.

 

 

No comments

ما را دنبال کنید

حتما بخوانیم