بالاخره هم تست های بحرین شروع شد و چیزی هم به اولین گرندپری نمونده و این تست نکات زیادی داشت که بزرگترین نکته این تست خودروی تیم مرسدس بود.

اونا مثل فصل 2019 با یک ماشین متفاوت به پیست اومدند ولی نکته ای که وجود داشته این بود، مشکل کانسپت جدید مرسدس به نظر میرسه بیشتر از اون چیزی هست که تیم مرسدس فکر میکرد باشه، خودروی جدید این تیم حتی توی پیچ های سرعت متوسط یا مدیوم اسپید مشکل پورپوزینگ شدیدی رو تجربه میکرد و یا میشه گفت که این تیم بیشتری مشکل پورپوزینگ رو حتی از فراری توی بارسلونا هم اونا این مشکل رو با کانسپت جدید تشدید کرده بودند و عملا" چیزی رو بهتر که نه بدتر کرده بودند.

نکته بعدی توی خودروی مرسدس شکل جدید فلورش بود، اونا دیگه از اون حالت موجی شکل کفه خودروی روی کانسپت قبلیشون استفاده نکردند و بیشتر طرحشون شبیه چیزی بود که ردبول برای بارسلونا با rb18 معرفی کرده بود. 

خروجی پیچ هاشون به مراتب بدتر و رانندگی باخودرو هم برای لویس همیلتون راننده فرمول یک تیم مرسدس هم به مراتب سخت تر از کانسپت قبلی بود.

حالا با همه این صحبت ها فراری که میشه گفت هیچ آپدیت خاصی رو برای بحرین به پیست نیاورده بود و عملا" خودروی تست های بارسلونا بود، دیدیم که ماشین با کمترین مشکل توی پیست حرکت میکرد، مشکل پورپوزینگ به مراتب کمتری داشتند و به نظر میرسه که فراری کمترین مشکل پورپوزینگ رو در بین تیم ها داشت و در مجموع خودروی فرمول یک تیم فراری مشکلات به مراتب کمتری رو از سایر رقبا برای شروع فصل 2022 خواهد داشت و به خاطر همین موضوع هم هست که اونا تونستند امروز با اختلاف خیلی زیادی سریعترین خودروی پیست باشند.

تیم فرمول یک ردبول هم مثل فراری بدون اپدیت خاصی وارد پیست شد و برای فردا اونا آپدیت هارو روی خودرو استفاده میکنند.

به نظر میرسه که ردبول هم مثل فراری مشکلات کمتری رو نسبت به مرسدس داشته و تایم بهتری هم ثبت کردند.

استون مارتین هم توی پیچ های سرعت متوسط مشکل پورپوزینگ داشت ولی باز هم تایم خوبی رو تونستند توی پیست بزنند و یکی از آپدیت هاشون بود که مشخصا همون کاری هست که مرسدس روی سایدپاد زیر آینه انجام داده 

نزدیکترین ماشین به کانسپت مرسدس ویلیامز بود که مثل مرسدس پایداری مناسب رو نداشت ولی ویلیامز تونسته بود تا کمتر درگیر مشکل پورپوزینگ بشه ولی در مجموع نسبت به فصل قبل یک قدم بسیار بزرگ رو به جلو رو داشتند. 

بعضی از تیم ها به خاطر مشکل ترمزشون خیلی نتونستند توی پیست دور بزنند مثلا"مکلارن به خاطر مشکل توی ترمز جلوشون بیشتر یک خودرویی بود که توی گاراژ در حال عیب یابی بود تا این که توی پیست درحال دور زدن باشه. 

 

No comments

ما را دنبال کنید

حتما بخوانیم

  • هفته

  • ماه

  • همه