والتری بوتاس، راننده تیم فرمول یک آلفارومئو معتقده که آلفارومئو توی بهترین سناریو خودش قرار داره.

بعد از این که والتری بوتاس صندلی مرسدسی خودش رو به جورج راسل واگذار کرد، فقط دوتا انتخاب داشت. یا برای ویلیامز رانندگی بکنه و یا برای آلفارومئو که سرانجام سر از آلفارومئو در آورد.

توی گرند پری بحرین توی روز تعیین خط تونست جایگاه ششم رو کسب بکنه و برای گرند پری عربستان، توی جایگاه 8 قرار گرفت که جلوتر از هم تیمی سابق خودش یعنی لویس همیلتون و تنها با اختلاف 0.079 ثانیه عقب تر از مرسدس ها قرار گرفت ولی به خاطر مشکلات دمای موتور که به اون هم میپردازیم مجبور شد که از مسابقه کنار بره.

 

 

با توجه به اطلاعاتی که من داشتم، این بهترین سناریو ممکنه بود که چقدر آلفارومئو میتونه قدرتمند باشه، پس آره من واقعا" از انتخابم خوشحال هستم، ازش لذت میبردم.

اگه به توسعه خودرو ادامه بدیم، بدونه شک میتونیم توی تعیین خط به Q3 برسیم و جزو ده تای اول باشیم.

ما الان چیزی درحدود بحرین بودیم و نه کمتر و نه بیشتر، من فکر میکردم خیلی سختر از اینا باشه، به نظرم اگه هدفمون این باشه که از همه بهتر باشیم میتونه به تحرک تیممون کمک بکنه، ما میتونیم برای رده پنجم مسابقه بدیم و این یعنی یک قدم بزرگ برای ما.

بوتاس در مورد مشکلش با موتور اینجوری پاسخ داده:

وسط مسابقه دما موتور شروع کرد تا بره بالا، یک پیت کوچیک براش انجام دادم، ولی بعدش خیلی شدیدتر رفت بالا، جوری که چیزی نمیتونست جلوشو بگیره.

در نتیجه امکان نشتی یا هرچیزی شبیه بهش تقویت شد و مجبور شدیم که برای اینکه موتور رو منفجر نکنیم از مسابقه کنار بکشیم.

من فکر میکنم تا این اتفاق مسابقه خوبی داشتیم و من با فرناندو ی جنگ هم داشتم که آلونسو هم مثل من با مشکل روبرو شد و از مسابقه کناره گیری کرد، این جنگ برای رده ششم بود، ماشین حسش خیلی خوب بود و روند کلی ماشین هم خوب بود، به نظر میرسه که یکم ما نسبت به آلپین سریعتر باشیم و اصلا" بد نیست. 

 

 

مدیر تیم فرمول یک آلفارومئو، فرد وشور گفته که یکم حال گیری بود که بوتاس بعد از یک آخر هفته مسابقه ای اینجوری مجبور بشه که از مسابقه کنار بره:

ما یک مشکل با دمای ماشینمون داشتیم، که هر دور متفاوت بود، ما ازش خواستیم که که پیت بکنه تا هم لاستیک هاشو تعویض بکنیم و هم ورودی های هوای ماشینش رو تمیز بکنیم، ولی بعد از یک دور مجدد مشکل دما برگشت و برای این که به موتور آسیب نزنیم، تصمیم گرفتیم که از جریان مسابقه خارجش بکنیم.

ما هنوز داریم تحقیق میکنیم که ببینیم چی باعث شده تا دمای موتور بالابره، خیلی بد بود، چون ماشین به قدر کافی سریع بود، والتری خیلی خوب انجامش داد، محتاطانه انجامش داد، هر ریسکی رو انجام نداد و در مجموع خیلی راحت بود.

آقای وشور هم در این مورد صحبت کرده  که آلفارومئو توی فصل گذشته روند خوبی نداشت و برای این که ماشین آخر نباشه مسابقه میداد و پیشرفتشون توی این فصل که حالا دارند توی رده های بالاتر از ششم و هفتم مسابقه میدند.

ما کمتر از دهم ثانیه با رده پنجم توی روز کوالی فاصله داشتیم، که برای تیم خیلی خوشحال کننده بود، بعد از مسابقه بحرین توی یک پیست متفاوت، نشون دادیم که ماشین به مقدار کافی سریع هست و توی هر پیستی میتونه سریع باشه، ولی باعث شرمندگی هست که با توجه به جایگاهمون نتونستیم امتیاز خوبی بدست بیاریم .

آره ما یکم ناامید شدیم چون مسابقه رو با هیچی امتیاز ترک کردیم، ولی این با توجه به سال گذشته هست که توی کوالی Q1 حذف میشدیم و الان توی مقعیت متفاوتی هستیم.

No comments

ما را دنبال کنید

حتما بخوانیم

  • هفته

  • ماه

  • همه