به نظر میرسه که طراحی انقلابی مرسدس کمی رقبا رو ترسونده باشه و مدیر تیم فرمول یک فراری ماتیا بینوتو معتقده که همچین طراحی که شبیه سفینه فضایی هست باعث میشه که بقیه تیم ها هم ازش استفاده بکنند ولی مشکل اصلی ماتیا بینوتو طراحی ساید پاد مرسدس نیست، بلکه اونا مشکلشون با آینه هست، از طبق قوانین آینه نمیتونه ساختار ایرونیامیکی در جهت ایجاد تغییر در جهت جریان هوا داشته باشه.

از بابت آینه ها یک جورایی سورپرایز شدم، چیزی نبود که انتظارش رو داشتیم، فکر میکنم روی کاری که میکنه باید صحبت بشه، درحال حاضر آینه ها نباید قطعات ایرودینامیکی در جهت بهبود جریان هوا باشیند، اونا فقط اونجا هستند که پشت سر رو نشون بدند.

به نظرم روشی که اونا ماشین رو طراحی کردند که مشخصا" با هدف این بوده که آینه بتونه جریان هوای منحصر به فردی داشته باشه.(چیزی که ماتیا انگشت گذاشته روش همون قطعه محافظه راننده هست که مرسدس نخواسته فقط همونشکلی اونجا ولش کنه و ماتیا ممیخواد که روی این موضوع کار بکنه که این قطع در واقع بخشی از آینه هست و نباید اون حالت ایرودینامیکی رو داشته باشه که به نظر این کار ماتیا هوشمندانه میاد).

به نظرم باید این رو برای آینده ممنوع بشه، هیچی شکی درش نیست که تیم ها آینه رو جوری طراحی خواهند کرد که شبیه به سفینه فضایی بشه ماشین.

فکر نمیکنم که توی فرمول یک ما دنبال همچین چیزی باشیم.

من نمیخوام در مقابل این ایده قرار بگیرم، به نظرم اونا راه حل جالبی رو پیدا کردند، اما به نظرم به خاطر روح چیزی که ما داریم انداحمش میدیم، مخصوصا" در آینده، این چیزی هست که باید حتما در موردش بحث بشه.

البته ماتیا نسبا به نوع طراحی ساید پاد مرسدس هیچ مشکلی نداشت:

به نظر در نگاه اول ماشین مرسدس یک خودرو خارق العاده است، کانسپت خوبی داره و کاملا" با چیزی که ما داریم متفاوته.

به نظرم چیزی که خیلی جالبه شکل ساید پاده، و فکر نمیکنم که از نظر قانونی بودن مشکلی داشته باشه، از اونجا که این چیز ها توسط فیا برسی میشند که از نظر قانونی بودن مشکلی نداشته باشند و فکر نمیکنم که توی این موضوع(ساید پاد ها) مرسدس کار غیر قانونی انجام داده باشه.

 

No thoughts on “مایتا بینوتو: آینه های مرسدس باید غیر قانونی باشند.”

ما را دنبال کنید

حتما بخوانیم

  • هفته

  • ماه

  • همه