با توجخه به اخبار، آئودی با سائوبر برای فصل 2026 به فرمول یک وارد میشه، این اولین باری نیست که آئودی با یک شریک تجاری پا به فرمول یک میگذاره، بار قبلی با تیم bmw در سال های 2006 الی 2009 این همکاری ادامه داشت.

مدیر تیم فرمول یک سائوبر، فردریک وزور معتقد که همکاری با آئودی میتونه باعث رقابتی تر شدن این تیم بشه.

توی کوتاه مدت تاثیر مشخصی نخواهد داشت ولی در بلند مدت ما کاملا" مطمعن هستیم که میتونیم به مراحل بعدی قدم بگذاریم و در آینده بتونیم اسپانسر خوبی هم باشیم.

اما میان مدت، به خاطر موضوع پارتنرشیپ مشخصا میتونه ورق رو به نفع ما برگردونه، این موضوع مهمی هست چرا که به اعتقاد من فرمول یک به سمت سختر شدن رقابت داره پیش میره.

فرمول یک قدم های بزرگی رو توی این 10 سال طی کرده، به نظرم غیر ممکنه که بخوایم به عنوان یک تیم تنها قدم توی این مسیر بگذاریم.

بنابراین به نظرم این بهترین اتفاق ممکنه برای ما بود و این موضوع میتونه باعث بشه در آینده قرارداد های دیگه ای هم داشته باشیم.

وزور در مورد کاست کپ یا همون محدودیت بودجه گفته که به نظرش این محدودیت خیلی فراتر از حد توان تیم هایی هست که محصولی رو مثل مرسدس یا فراری تولید نمیکنند.

ما هنوز با محدودیت بودجه کلی فاصله داریم، این یعنی این که ما هنوز نمیتونیم به این عدد حتی نزدیک هم بشیم.

به نظرم در آینده بشه به این مهم دست پیدا کرد، ولی در حال حاضر هنوز از دوریم و همه چیز به نتیجه بستگی داره.

اگه بخوایم در بلند مدت به قضیه نگاه کنیم، فقط یه تا تیم هستند که میتونند تا سقف بودجه تعیین شده هزینه کنند که همین موضع کار رو سخت میکنه.

ونزور در ادمه اضافه کرد که موتور قراره توی نوربرگ توسط کمپانی آلمانی تولید بشه و همچنان شاسی توی سوئیس تولید میشه.

ما روند تولید رو از هم جدا کردیم، موتور قراره توی نوربرگ تولید بشه و تیم بقیه کار های شاسی و عملیاتی که روی پیست صورت میگیره، توی هینویل انجام میشه.

اونا قصد دارند تا بخشی از سهام شرکت رو بخرند ولی قصد داریم که فعلا" در مورد این موضوع اطلاعات بیشتری امروز منتشر نکنیم.

ولی به نظرم این یک راه مناسب برای مدیریت تیم باشه، باید ببینیم که تیم های دیگه در گذشته چه چیزهایی باعث شده که نتیجه بگیرند و برای من به شخصه این موضوع خیلی مهم هست که به این فکر نیکیم به خاطر موضوع سهام قراره چه کسی بقیه رو مدیریت بکنه، این طرزتفکر هست که باعث میشه تا یک تیم یکپارچه و منسجم رو تشکیل بدیم و با همن دیگه جدالی نداشته باشیم.

 

No comments

ما را دنبال کنید

حتما بخوانیم

  • هفته

  • ماه

  • همه