کارلوس ساین راننده فرمول یک تیم فراری اعتقاد داره که تایر های 18 اینچی جدید پیرلی مقاومتر از لاستیک های فصل گذشته هستند و میشه بهشون فشار بیشتری آورد.

من فصل گذشت این ترکیب جدید رو برای سه الی چهار روز تست کردم، به نظرم این لاستیک ها خیلی خوب با ماشین های جدید سازگار هستند و به شما اجازه میدن که بیشتر بهشون فشار بیارید.

در مقایسه با سال های دیگه شاید کمتر دچار پیشگرمایش میشند، اما در از دید خودم فکر مکنم که لاستیک های جدید درمجموع رفتار بهتری دارند، کاری که پیری در سال گذشته برای توسعه این لاستیک ها انجام داده نتیجه داده.

ساینز نسبت به اختلاف زمانی بین این لاستیک ها مدلشون مثل گپ بین c4 و c5 هم گفته که ی گپ زمانی بزرگی بین  نوع لاستیک ها وجود داره و این موضوع خودش باعث جالب تر شدن قضیه شده.

لاستیک های جدید یک قدم رو به جلو داشتند، در مقایسه با چند سال پیش که خیلی باهم فرقی نداشت یعنی شما زیاد تفاوتی بین لاستیک های c2 ، c3 و c4 نمیدیدید و اختلاف خیلی کمی بینشون وجود داشت، ولی حالا توی بارسلونا چیزی که ما متوجهش شدیم این بود که بین هر ترکیب لاستیک، میزان چسبندگی به طرز چشمگیری متفات هست و این موضوع میتونه توی روز مسابقه همه چیز رو تغییر بده، 

 

راننده تیم فرمول یک آلفارومئو اعتقاد والتری بوتاس گفته لاستیک های جدید نسبت به چیزی که توی سال گذشته روی خودروی مولار تست شدند، در حال حاضر عملکرد بهتری روی خودروی جدید دارند.

باید بگم که لاستیک های جدید حس خیلی بهتری نسبت به چیزی که فکرش رو میکردم دارند، با توجه به چیزی که من توی ابوظبی آخر فصل تست کردم، ما لاستیکمون یکم گرینی یا دون دون شده بود در حالی الان این مشکل خیلی کوچک هست، البته با توجه به دور هایی که من زدم لاستیک هام خیلی سالم مونده بودند، ولی بهتره که تا بحرین صبر بکنیم تا ببینیم رفتارشون توی مسابقه به چه شکلی هست.

راننده جدید تیم ویلیامز یعنی الکس آلبون هشدار داد که احتمالا" دمای پایین هوای پیست بارسلونا (تست های زمستانی) ممکن هست که دمای مطلوب این لاستیک ها بوده باشه.

به نظر میاد که محدوده کاریشون تا حدودی بهتر شده، ولی خوب سخته که بگیم چه خبره، باتوجه به این که الان هوای اینجا هم سرده.

و همیشه لاستیک ها توی این هوا خیلی خوب رفتار میکنند، باید ببینیم توی بحرین وقتی دماشون میره بالا رفتارشون چجوری میشه. ولی در مجموع در حال حاضر که خیلی خوب بودند.

لنس استرول راننده تیم فرمول یک استون مارتین نظر جالبی داده.

این لاستیک ها توی تست بلند مدت شبیه ساز مسابقه ای، هم دچار پیش گرمایش میشند و هم خراب میشند، همون کاری که لاستیک ها فصل های گذشته انجام میدادند.(یعنی نظر خاصی ندارم) 

 

No comments

ما را دنبال کنید

حتما بخوانیم

  • هفته

  • ماه

  • همه