پارسال گرندپری اتریش شبیه ی بازی راحت برای ردبول بود، اما امسال یکم شرایط فرق کرده، برای همه ماها مشحصه که فراری و ردبول هر دو از فلسفه متفاوتی توی طراحری ماشین هاشون استفاده کردند.

ردبول ها توی پیست های پر سرعت بهترن، فراری ها توی پیست های سرعت متوسط و کم سرعت بهترن.

در مجموع مرسدس بیشترین تعداد پل پزیشن این گرند پری رو داره ولی لذوما این موضوع باعث نمیشه که بگیم مرسدس توی این پیست از همه بهتره.

توی سیلور استون اونا خیلی عالی عمل کردند، درسته، اما باید به یاد داشته باشیم که پیست سیلور استون یک پیست با تخریب لاستیک پایین، سطح پیست دست انداز قابل توجهی هم نداره و این یعنی همه چیز متناسب با احوالات فعلی خودروی w13 مرسدس بود.

اما اتریش یکم بحثش فرق میکنه.

توی اتریش به خاطر ارتفاع از سطح دریایی که وجود داره و ساختار متناسب فراری نسبت به هوای رقیق، به نظر میرسه که فراری ها اینجا دست برتر رو نه تنها به خاطر ارتفاع پیست دارند بلکه اونا عمدتا توی تولید دانفورس نسبت به ردبول ماشین بهتری هستند ولی با درگ به نسبت بیشتر که این موضوع به خاطر حجم بزرگ ساید پاد های فراری هست.

به صورت کلی از سال 2016 تا به الان شش پل پزیشن گرند پری اتریش منجر به برد مسابقه اتریش شده و درنتیجه پل پزیشن اینجا یک موضوع کلیدی هست.

در رابطه با کیس فراری، اونا از سال 2003 که مایکل شوماخر برنده گرند پری بود تا به الان هیچ پیریوزی توی گرندپری اتریش نداشتند.

پیش بینی میشه که گرندپری استرالیا رقابت بین ردبول و فراری از هر وقت دیگه ای نزدیک تر باشه، چهار راننده ای که براری پیروزی میجنگند.

البته پیش بینی میشه که برای روز یکشنبه بارندگی توی پیست داشته باشیم که تنور رقابت رو داغ میکنه.

موضوع بعدی لاستیک ها هستند که پیرلی از نرمترین ترکیب خودش یعنی C5,C4,C3 استفاده میکنه و همین موضوع ممکنه که باعث بشه تا جنگ استراتژی تیم ها داغ تر بشه و این یعنی لزوما کسی که پل پزیشن رو میگیره کار سختی داره که بخواد پیروزی این مسابقه رو هم داشته باشه.

احتمال این که یک مرسدسی روی سکو ببینیم اونم به دلیل استفاده پیرلی از نرم ترین ترکیب لاستیک های خودشه.

امید زیادی وجود داره که ما یک مکلارن یعنی لندو نوریس رو توی رده های بالا ببینیم.

فرناندو آلونسو، راننده دوست داشتنی تیم رنو، از اونجا که چند مسابقه اخیرشش رو به خوبی پشت سر گذاشته و رده پنجم گرند پری سیلور استون رو هم داشته به نظر میرسه که شرایط خوبی داره تا اونو دوباره توی رده های بالا ببینیم.

مرسدس توی میدفیلد دیگه توی شرایط شکارچی نیست و بهترین ماشین میدفیلده در حال حاضر، ولی آلپین و مکلارن از نظر رقابتی بودن به هم خیلی نزدیک هستند و رقابت نزدیکی باهم دیگه خواهند داشته.

 

No comments

ما را دنبال کنید

حتما بخوانیم

  • هفته

  • ماه

  • همه