بعد از تمرینات و تحلیل هایی که صورت گرفت برای همه مشخص بود که فراری اینجا واقعا" سریعه و دست برتر رو داره، خواهشا" بهم حمله نکنید، وقتی پرز اونجوری توی دوربین کنترلش رو از دست داد خدایش یکم خندم گرفت، وقتی هم که ساینز زد بهش، بیشتر خندم گرفت، وقتی که آلونسو هم مستقیم رفت توی دیوار دیگه کلا" جر خوردم از خنده که سه تا راننده مطرح یحو با هم همزمان چیکار که نکردن.

بریم سر اصل مطلب، فراری ها توی هر سه جلسه تمرین از ردبول ها سریعتر بودند و جای تعجب کندتر بودند مکس نسبت به پرز بود البته پرز توی پیست های خیابانی خیلی اگرسیو رانندگی میکنه هرچند که اسپین شد.

هرچی امروز بگیم از عملکرد لندو نوریس و مکلارن کم گفتیم، کی فکرش رو میکرد که لندونوریس با مکلارن بتونه توی رده چهارم قرار بگیره؟ البته هم تیمیش ریکاردو معلوم نیست چشه و توی رده 15 هم قرار داره، هرچند که ماشین های جدید اصلا" باب میل ریکاردو نیستند.

هرچی مرسدس توی بارسلونا خوب بود، اینجا به نظر میرسه که اون چیزی نیستند که باید باشند و هملیتون مدام شکایت داشت که ماشین اونقدر لرزش داره که دارم عقلم رو پشت فرمون از دست میدم، اونا اصلا" شرایط راحتی رو اینجا ندارند و البته وسطشون هم آلونسو بود که با توجه به ماشینی که در اختیار داره، تایم های خوبی رو ثبت میکنه و موفق شد سریعتر از همیلتون توی جایگاه هفتم قرار بگیره.

مارتین براندل هم توی جریان تمرینات نزدیک پیست، میگفت که مرسدس روی کرب های وحشتناک رفتار میکنه و ی جا راسل جلوش نزدیک بود بره توی دیوار همون لحظه. 

شگفتی دیگه این تعیین خط، سباستین وتل بود، موناکو پیست آدم های باتجربه ای مثل وتل هست، موفق شد با اختلاف کمی نسبت به سدر جدول توی رده نهم قرار بگیره، 

موناکو مشخصا" جایی هست که اونقدر ها قدرت موتور مهم نیست، ولی از اونجایی که فراری موتور بهتری توی شتاب گیری داره، دست برتر رو اینجا دارند و از طرفی قبل از این که سه تا راننده همزمان تصادف بکنند، لکلرک توی تنها سکتور یک حدود یک دهم ثانیه دیگه تایمش رو بهتر کرده بود.

اما مکس واقعا" داشت با ماشین میجنگید و توی هر سه جلسه تمرین با ماشین مشکل داشت، نه تنها مکس بلکه هر دو راننده مرسدس مشکل داشتند، همه این ها در حالی هست که فراری توی این پیست با آرامش کارشو انجام میداد، فقط امیدوارم که برای فردا فراری مثل بعضی وقت هاش بنا به هر دلیلی حال طرفدار هاشو نگیره.

 

 

No comments

ما را دنبال کنید

حتما بخوانیم

  • هفته

  • ماه

  • همه