فراری یک ایده رادیکال (افراطی) رو توی دماغه خودروی جدیدشون که f1-75 هست اجرایی کرده که این موضوع خودش میتونه به تنهای باعث بشه تا دیگر رقبای فرمول یک فراری دست به توسعه های زود زود توی فصل 2022 بزنند.

دماغه خودروی فراری مدولار طراحی شده که توی تاریخ فرمول یک سابقه نداشته تیمی همچین نوه طراحی رو اجرایی بکنه.

منظور از مدولار بودن دماغه خودروی فراری این هست که اونا به جای این که دماغه یک پارچه ای داشته باشند، تصمیم گرفتند که دماغه ماشین رو دو تکه طراحی بکنند. 

همچین نوع طراحی افراطی فقط خاص نبوده بلکه اونا تونستن دماغه جلوی خودرو رو جوری طراحی بکنند که به خوبی تست های تصادفی که فیا برای خودرو های فرمول یک در نظر میگیره رو با موفقیت بگذرونه.

به هر حال بخش زرد رنگی که در عکس مشخصه، همون بخشی هست که فراری از طراحی دو تکه توی ساختار باله جلوی خودرو فرمول یک خودش استفاده کرده که با ی شیب ملایمی به سمت پایین میاد تا این که به تیغه اصلی باله جلو میرسه که به شکل منحصر به فردی هم طراحی شده. 

حالا چه اتفاقی میفته؟ اینجا دیگه چون دماغه دو تکه هست و توی تست تصادف از بخش پشتی یعنی اون محدوده از دماقه که زرد رنگ نیست و سمت شاسی ماشین قرار داره جایی هست که نباید تحت تست تصادف فیا بیش از حد خراب بشه، درنتیجه فراری میتونه به راحتی و با هزینه بسیار کمتری بخش جلوی دماغه رو تغییر بده (همون زرد رنگ) و دیگه نگرانی بابت هزینه های اضافه نباشه، مخصوصا این که فرمول یک 2022 یک فصل فشرده ای برای تیم ها هست تا خودرو های خودشون رو توسعه بدند، در نتیجه وجود همچین المانی توی خودرو باعث سرعت بخشیدن توسعه تیم فرمول یک فراری میشه . 

حالا فراری میتونه هزینه رو جای دیگه ای خرج بکنه و یا این که به این فرکب بکنید، توی تصادف از جلو اگه فقط این بخش از دماغه آسیب ببینه، دماغه خیلی سریعتر و راحتر میتونه تعویض بشه و فقط هم اون میتونن بخش جلویی دماغه رو تعویض بکنند.

جدا از همه این ها فراری برای بال جلو  طراحی بی اندازه متفاوتی نسبت به بقیه تیم های دیگه که تا به الان از خودروشون رونمایی شده داره و طرح بسیار گسترده طری هم داره. 

 

No comments

ما را دنبال کنید

حتما بخوانیم

  • هفته

  • ماه

  • همه