با همه اتفاقاتی که توی ایمولا افتاد، باز هم فراری آپدیت قابل توجهی برای ماشینش نداشت، این در حالی هست که هم مرسدس و هم ردبول آپدیت های رو روی ماشین فرمول یک خودشون پیاده سازی کردند.

تیم های زیادی با خودشون آپدیت آورده بودند ولی این موضوع رو ما توی فراری نمیدیدیم، شاید اونا بیشتر میخواهند از برتری که داشتند نهایت بهره رو ببرند و ببینید که بقیه تیم ها دارند چیکار میکنند و آیا این کار ها هم روی ماشین ما جواب میده یا نه، البته ماتیا بینوتو قبلا هم گفته بود که به نظرشون گرندپری ایمولا جای مناسبی برای آوردن آپدیت نیست که توی این لینک میتونید خبر رو بخونید

میشه گفت تنها تیمی که آپدیت نیاورد فراری بود و این در حالی هست که ردبول نزدیکترین تیم به فراری آپدیت هایی مهمی رو برای ماشین خودشون آورده بودند.

کریستین هورنور اعتقاد داشت که این اپدیت ها بخش مهمی از کار تیمشون بوده:

ما یکم برای این هفته ریسک کردیم و چند قطعه ایرو دینامیکی رو روی ماشینمون به نمایش گذاشتیم که همیشه این موضوع به خاطر این که ما فقط یک فصل داشتیم که بتونیم روش تمرکز کنیم خیلی سخت بود در کل.

البته که مکس و چکو رانندگی خیلی خوبی داشتند و تونستیم یک 1-2 رو توی ایمولا به دست بیاریم، ولی خوب باید به کارخونه ای که توی میلتون کینس هست هم نگاهی داشته باشیم، بچه ها خیلی زحمت کشیدند تا بعد از یک مسابقه بدی که  توی استرالیا داشتیم، به این شکل توی گرند پری ایمولا در ایتالیا جبرانش بکنیم.

مکس هم خیلی مطمعن نبود که آیا این موضوع به خاطر آپدیت ها بود یا به خاطر این بود که تیم الان میتونه بهتر رفتار ماشین رو درک بکنه و گفته که "بعضی وقت ها این موضوع میتونه بهتر از آپدیت ها جواب بده".

 

خیلی خوب حالا آپدیت های ردبول کجا ها بود؟

اولین بخش مربوط به بخش ایرودینامیک خودرو میشد و بخش دیگه مروبط به برنامه کاهش وزن خودرو میشد که تیم جوری تنظیمش کرده که تا گرند پری بارسلونا حدود 10 کیلوگرم دیگه از وزن خودرو رو بتونند کم بکنند، اگه ردبول بتونه تا این اندازه خودش رو سبک بکنه، اونوقت اونا تغریبا هم وزن فراری ها میشوند، تا الان ردبول تونسته حدود 3 کیلوگرم رو طی سه مسابقه از ماشین کم بکنه که بیشتری میزان کم شدن وزن هم از کلیپیر های جدید ترمز  بود.

یکی از اون بخش هایی که ردبول آپدیت آورده بود، درست در بخش جلویی جدا کننده وسط تونل ونتوری بود، اونا یک قطعه ایرو دینامیکی رو اونجا قرار دادند که این کارشون دقیقا" شبیه کاری هست که فراری کرده، این قطعه باعث میشه که میزان دانفورس تولیدی خودرو بیشتر به سمت جلو خودرو متمایل بشه.

 

توی موضوع مرسدس هم اونا هم سعی کردند که وزن خودرو خودشون رو کم بکنند و هم توی ایرودینامیک خودرو کار بکنند.

بیشترین میزان کاهش وزن مرسدس توی کفه یا فلور جدیدشون بود که نه تنها کمی شکلش هم تغییر کرده بود، بلکه ساختار لایه ای شکلش هم تغییر کرده بود و توی بخش ایرو دینامیکی اونا یک سری رگه هایی رو جلوی وردی هوای رادیاتور قرار دادند تا قابلیت حنک کاری رادیاتور هارو افزایش بدند.

یک سری تغییرات مرسدس روی پروفایل تیغه های آینه ها ایجاد کرده بود و بخش انتهایی دیفیوزر هم یک سری تغییرات جزیی داشته.

 

مرسدس برای توی تمرینات باله بزرگتری داشتند ولی برای تعیین خط و مسابقه از یک باله نازکتری استفاده کردند.

آندرو شاولین هم در رابطه با آپدیت ها گفته:

این تغییرات خیلی نرمال بود و باید انجام میشد، ما باید روی مشکل پرش ماشینمون جداگانه کار میکردیم، میدونستیم که تغییراتی که اعمال کردیم مشکل رو رفع نمیکنه، به خاطر همین ما روی چیز های دیگه ای تمرکز کردیم.

ولی به صورت مشخصی داریم روی این موضوع کار میکنیم که راه حل این مشکل رو هم پیدا بکنیم تا حل بشه این موضوع هم، مشکل گرم کردن لاستیک هم جزوی از اون مسائلی هست که باید زودتر از هر تیم دیگه ای بتونیم حلش بکنیم.

No comments

ما را دنبال کنید

حتما بخوانیم

  • هفته

  • ماه

  • همه