برگردیم به گرند پری میامی جایی که خیلی ها منتظر بودند تا لکلرک تحت سیفتی کار یا همون ماشین ایمنی که توی دور 41 به پیست اومد پیت بکنه و با لاستیک های نو به پیست بیاد و اینجوری یکم شرایط میشد مثل مسابقه آخر فصل گذشته که مکس و لویس با هم داشتند.

ولی به هر دلیلی که بود فراری نخواست که لکلرک رو پیت بکنه.

لکلرک به خاطر پیس بهتر ماشین ردبول رده خودش رو توی دور نهم به مکس واگذار کرد و مکس 48 دور لیدر مسابقه بود و نهایتا" مسابقه رو برد.

ولی از اونجایی که ماشین ایمنی مجازی که توی دور 41 اومده بود، تبدیل شد به ماشین ایمنی، مدیر تیم فرمول یک ردبول یعنی کریستین هورنر گفته بود که فراری میتونست یک پیت استاپ مجانی داشته باشه، ولی ماتیا بینوتو گفته که به خاطر شرایط گرم کردن لاستیک ها فکر نمیکنه که لکلرک میتونست عملا" به مکس حمله بکنه (من خودم نفهمیدم چرا این حرف رو زده، خوب چند دور میزد لاستیکش به قدر کافی گرم میشد و میتونست به مکس حمله بکنه).

اما طبق داده هایی که سایت فرمول یک منتشر کرده، وقتی ماشین ایمنی اومده، یک فاصله 23 ثانیه ای بین لکلرک و هم تیمیش یعنی کارلوس ساینز بوده و حالا این یعنی این که لکل میتونست تحت ماشین ایمنی مجازی فقط 15 ثانیه رو توی پیت لین از دست بده و جلوتر از کارلوس ساینز به پیست بیاد!

البته نه با تایر های سافت نو یا مدیوم، چون فراری دیگه هیچ تایر نو از دو کامپاند ذکر شده دیگه نداشت و تنها با لاستیک هارد نو میتونست به پیست برگرده.

با توجه به گراف بالا مشخصا اگه لکلرک تحت ماشین ایمنی مجازی پیت میکرد و با لاستیک هارد نو به پیست میومدم (همون خط چینه) اونقدر میتونست پیس یا همون روند بهتری نسبت به مکس داشته باشه که بتونه ازش عبور بکنه و مسابقه رو ببره.

یکی دو جا چارلز موفق شده بود که به فاصله  0.2s  مکس هم حتی برسه ولی به خاطر اشتباهش توی شیکن عجیب غریب پیست میامی و فشاری که به لاستیک هاش آورده بود موفق نشد که از مکس عبور بکنه.

ولی برای خود من همچنان سوال هست که چرا استراتژیست های فراری اجازه ندادن که لکلرک پیت بکنه؟

میتونست حداقل برای فستس لپ تک امتیاز رو داشته باشه.

One comment

  • دقیقا همین موضوع برا منم سوال بود،که با جواب تیم نمیخاست حرکت ریسکی بکنه خودم رو قانع کردم بالاجبار . 

ما را دنبال کنید

حتما بخوانیم